Aktualitet

SPAK fuqizohet me dy prokurorë të rinj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:45 - 23/07/21 |
mapo.al

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendos emërimin e dy prokurorëve Adnan Xholi dhe Dorina Bejko në Prokurorinë e Posaçme (SPAK). Deri tani ishin 15 prokurorë në këtë strukturë, ndërsa tashmë SPAK do të ketë 17.


Dy prokurorët sot ishin në seancën e intervistimit dhe në përfundim KLP renditi Adnan Xholin me 183 pikë dhe Dorina Bejkon me 180 pikë.


Të dy u bënë pjesë e SPAK-ut, pasi për dy vendet e lira për ngritjen në detyrë të prokurorëve ishin vetëm dy kandidatë.Emërimet e reja janë një forcë e shtuar për drejtuesin e prokurorisë së posaçme Arben Kraja në luftën kundër krimit dhe korrupsionit, pasi pritshmëria nga SPAK është mjaft e madhe.<
>
ede3789d-fd3b-4d2a-bf3c-c15884536aff a3a33496-ec8b-4184-acaf-04c8a7d79660 1c617054-6b1c-492b-ab97-14fd39c3a17b 9ff1f86a-f2dd-4db0-9837-514a0c592412
1

Lexo edhe :  "Rama 3", SPAK i përgjigjet Metës: Të pastër, asnjë nga ministrat nën hetimEtiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas