Aktualitet

SPAK, hetim “sekret” për Call Center-at! Kërkesa nga Gjermania


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:55 - 03/11/21 |
mapo.al

13 kompani Call Center-i janë vënë nën hetim nga SPAK për mashtrimin që dyshohet se i kanë bërë dhjetëra qytetarëve europian.


Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha raporton se sekreti ndërkombëtar është kërkuar nga Gjermania, sipas së cilës bëhet fjalë për një platformë ku qytetarët komunikohen përmes telefonit e rrjeteve sociale dhe i kërkohet të investojnë shuma të mëdha parash, mbi një mijë euro.


Mësohet se janë 13 kompani Call Center-i, por hetimi mbahet i fshehtë dhe nuk ka informacione për emrat e tyre.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas