Aktualitet

SPAK “shkrin” Krimet e Rënda, prokurorët që transferohen (EMRAT)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:21 - 12/12/19 |
mapo.al

Kreu i KLP, Gent Ibrahimi tha së me 19 dhjetor do të betohen 8 anëtarët e SPAK. Ngritja e kësaj strukture pritet të “shkrijë” edhe Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ndërsa për 16 prokurorët e mbetur do të vendoset sot për t’i transferuar në rrethe.


1-Prokurori Artan Bajrami transferohet në Prokurorinë e Apelit Tiranë


2-Përparim Kulluri transferohet në Prokurorinë e Shkallës së Parë Shkodër3-Eugen Beci transferohet në Prokurorinë e Shkallës së Parë Korçë4-Anton Martini caktohet përkohësisht në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë5-Me 10 vota pro, një kundër Donika Prela caktohet përkohësisht në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

6-Me 11 vota pro Dritan Prençi dhe Isa Jata caktohen përkohësisht në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

7-Arta Marku prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit Tiranë. Vendimi hyn në fuqi me dt.1 Janar 2020.

8-Prokurorja Enkeleda Millonai është emëruar si prokurore në Prokurorinë e Posaçme.

LEXO EDHE: 

KLP i gjen punë Arta Markut, ja detyra e re e ish-Kryeprokurores

1CLOSE
CLOSE
Pas