Aktualitet

SPAK zbarkoi në Dibër, kush janë zyrtarët e ndaluar (Detaje)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:22 - 28/09/21 |
mapo.al

SPAK ka zbarkuar këtë të martë në Zyrën Vendore Arsimore Dibër dhe Këshillin e Qarkut Dibër.


Mësohet se nga ky aksion janë ndaluar Fitim Farruku, shef finance në Këshillin e Qarkut, Lul Dani polic bashkiak në Bashkinë Dibër, bashkëshorti i Drejtoreshës së Zyrës Vendore të Arsimit si dhe Halit Shehu, Specialist Pyjesh.


Nuk dihet ende për çfarë janë ndaluar, po sipas burimeve dyshohet se SPAK i ka ndaluar për korrupsion në sistemin arsimor.Oficerët e SPAK mësohet se janë ende në operacion, ndërsa janë ushtruar kontrolle në zyrat e arsimit por dhe në banesa.
LEXO EDHE:SPAK “zbarkon” në Dibër, shoqërohen në komisariat 3 zyrtarë

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas