Auto

Spanja s’shkëlqeu me kombëtaren e futbollit, por… ‘bisha’ e re 4×4 po bën namin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:56 - 08/07/18 |
mapo.al

Nuk ka dyshim që “Seat” është fabrikuesi më i madh i automobilëve në Spanjë, por kjo nuk do të thotë që në këtë vend mungojnë ndërmarrje më të vogla që i dedikohen botës së makinave dhe nxjerrin në treg modele ekskluzive.


“DSD Design & Motorsport” është një nga këto ndërmarrje të vogla dhe projekti i tij i fundit quhet “Golem”.


Bëhet fjalë për një SUV të madh, që pason “Boreas”, një makinë supersportive hibride.


Për momentin, “Golemi” është vetëm një prototip, por në dhjetor pritet që të nisë prodhimi i tij.


“DSD Design & Motorsport” ka bërë me dije se do të prodhohen vetëm 30 njësi.

<
>
2018-06-25 DSD Golem_05 2018-06-25 DSD Golem_07 2018-DSD-Design-Golem-SUV-Tuning-4 dsd-golem-suv ed3a357d-dsd-golem-6 (1) ed3a357d-dsd-golem-6 go2 go4 go5 golem-lajmi JKiRjoj


Etiketa: , , ,

Pas