Sport

Spanja turpëron Kroacinë dhe shkruan historinë, vazhdon përralla e Luksemburgut

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:45 - 11/09/18 |
mapo.al

Spanja i ka dhënë një leksion futbolli sot përfaqësueses së Kroacisë, e cila pavarësisht statusit të nënkampiones së Botës, është kthyer me këmbë në tokë duke u mundur me rezultatin e thellë 6-0. Iberikët kanë bërë ligjin që në pjesën e parë dhe kanë shënuar me vazhdimësi në portën e kroatëve të cilët dukeshin hija e skuadrës së admiruar në Botëror.


aul, Asensio dhe autogoli i portierit Kaliniç bënë që ndeshja të vendosej që në pjesën e parë, pasi u mbyll me shifrat 3-0. Por në të dytën furia spanjolle nuk u ndal dhe Rodrigo, Serxhio Ramos e Isko ndëshkuan çdo gabim të kroatëve që u larguan kokulur nga stadiumi pasi pësuan humbjen më të thellë në historinë e përfaqësueses së tyre.


 


REZULTATET 


 

Islandë-Belgjikë 0-3

Spanjë-Kroaci 6-0

Bosnjë H.-Austri q-0

Hungari-Greqi 2-1

Finlandë-Estoni 1-0

San Marino-Luksemburg 0-3

Moldavi-Bjellorusi 0-0


Etiketa: , ,

Pas