Sport

Spanjë, Diego Costa dënohet me gjashtë muaj burg

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:48 - 04/10/19 |
mapo.al

Sulmuesi i Atleticos së Madridit, Diego Costa ka pranuar fajësinë për një shkelje tatimore që arrin në vlerën e 1,1 milionë eurove.


Lajmi bëhet publik nga spanjollja,”El Mundo” dhe pranimi i akuzave nga Costa do të thotë gjashtë muaj. Gjithsesi, kur një shtetas dënohet në Spanjë për më pak se dy vite burg mund ta shlyejë dënimin me një gjobë.


Tashmë Costa e ka shlyer taksën prej 1,142,888 euro te autoritetet spanjolle. Sulmuesi spanjoll iu shmang tatimeve në vitin 2014, periudhë kur aktivizohej në eksperiencën e parë me Atleticon e Madridit.
Etiketa: , , ,

Pas