fbpx

Sport

Spanjë, Diego Costa dënohet me gjashtë muaj burg

               Publikuar në : 18:48 - 04/10/19 |
mapo.al

Sulmuesi i Atleticos së Madridit, Diego Costa ka pranuar fajësinë për një shkelje tatimore që arrin në vlerën e 1,1 milionë eurove.


Lajmi bëhet publik nga spanjollja,”El Mundo” dhe pranimi i akuzave nga Costa do të thotë gjashtë muaj. Gjithsesi, kur një shtetas dënohet në Spanjë për më pak se dy vite burg mund ta shlyejë dënimin me një gjobë.Tashmë Costa e ka shlyer taksën prej 1,142,888 euro te autoritetet spanjolle. Sulmuesi spanjoll iu shmang tatimeve në vitin 2014, periudhë kur aktivizohej në eksperiencën e parë me Atleticon e Madridit.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas