Aktualitet

Spanjë/ Plantacion me kanabis, kapen 3 shqiptarë, mes tyre 1 grua

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:53 - 08/10/19 |
mapo.al

Tre shqiptarë (dy burra dhe një grua) janë arrestuar nga policia spanjolle pasi iu gjetën në vilën me qera në Valencia 885 bimë kanabis dhe 1040 fidanë. Të arrestuarit i përkasin moshës 24-30 vjeç. Ata janë të dyshuar për krime të mëparshme në Spanjë.


Ata kishin marrë me qera një vilë dhe e kishin kthyer në plantacion kanabisi, ku kultivonin e rrisnin për ta shitur. Tre shqiptarët kishin siguruar karta identiteti italiane të rreme që të mos gjurmoheshin nga policia spanjolle.


Si rezultat i hetimeve, agjentët hynë në vilë dhe arrestuan në flagrancë tre autorët, të cilët do të dalin para gjykatës, ku do të dënohen për veprën penale kultivim dhe shitje narkotikësh.
Etiketa: , ,

Pas