Aktualitet

Spartak Braho betohet si deputet, demokratët refuzojnë ta duartrokasin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:49 - 17/05/18 |
mapo.al

Në nisje të seancës së sotme parlamentare, Spartak Braho është betuar si deputet i ri i Kuvendit të Shqipërisë.


Mes duartrokitjeve të socialistëve dhe heshtjes së demokratëve “Baba taku” siç njihet në rrethet e ngushta do të rikthehet në Kuvend.


Ai zë vendin e ish-ministrit Saimir Tahiri, i cili la mandatin rreth dy muaj më parë.Fillimisht u përfol se Braho nuk do ta pranonte mandatin e deputetit, po më pas ai u shpreh për mediat se sa kohë që Berisha do të ishte në Kuvend, s’kishte pse të mos ishte dhe ai.
1
Etiketa: , ,

Pas