Aktualitet

“Specialja” refuzon kërkesat e Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit për lirim të parakohshëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:38 - 30/04/21 |
mapo.al

Gjykata Speciale refuzon të lirojë parakohe ish-liderat e UÇK, Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin e Rexhep Selimin.


Katër të akuzuarit për krime lufte që qëndrojnë prej muajsh tashmë në paraburgimin e Hagës kanë kërkuar sërish lirim parakohe.


Gjykata e Apelit në Hagë ia ka refuar të katërve kërkesat.“Të premten më 30 prill 2021, paneli i Gjykatës së Apelit nxori katër vendime me të cilat hodhi poshtë apelet e parashtruara nga Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi kundër katër vendimeve përkatëse të Gjykatësit të Procedurës Paraprake me të cilat ai refuzoi kërkesat e tyre fillestare për lirim të përkohshëm”, thuhet në njoftim.1
Etiketa: , , , ,

Pas