Aktualitet

Spektakël në klasike gjermane, Bayern përmbys Dortmundin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:30 - 06/03/21 |
mapo.al

Robert Lewandowski fitoi sfidën ndaj Erling Haaland, në “Klasiken” gjermane Bayern Munchen-Borussia Dortmund.


Polaku dhe norvegjezi dhuruan spektakël, duke shënuar 3 dhe 2 gola respektivisht, me bavarezët që fituan ndeshjen me rezultatin 4-2.


Ishte Haaland ai që shokoi fillimisht kampionët në fuqi të Evropës dhe Botës, me dy gola në 7 minutat e para të ndeshjes. Por, Lewandowski u përgjigj që në pjesën e parë me dy gola, njëri prej të cilëve me 11-metërsh.Haaland u zëvendësua në minutën e 60 për shkak të një dëmtimi, ndërkohë që Bayern nisi të zhvendoste lojën në gjysmëfushën e verdhezinjve.Golat e fitores erdhën vetëm në minutat e fundit të përballjes. Goretzka (88’) dhe sërish Lewandowski (90’) i dhanë 3 pikë të tjera bavarezëve, që vijojnë kryesimin e Bundesligës.

Lexo edhe :  Haaland merr për dore Dortmund, Sherifi surprizon Shaktarin


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas