Aktualitet

Spektakël pa fitues në Serie A, Interi e Atalanta “kënaqin” rivalët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:20 - 25/09/21 |
mapo.al

Interi ka barazuar me Atalantën me rezultatin 2-2, në një ndeshje plot emocione dhe gola të bukur. Gjithçka nisi që në fillim, kur në minutën e pestë e zhbllokoi ndeshjen me anë të Lautaro Martinez.


Kampionët në fuqi u mundua të shënojnë edhe golin e dytë, por nuk ndodhi kështu. Malinovsky në pjesën e parë arriti të barazojë me një gol fantastik nga distanca.


Atalanta e shfrytëzoi momentin e mirë dhe e përmbysi rezultatin me Toloi. 1-2 u mbyllën 45 minutat e para, ndërsa në të dytën Interi u hodh në sulm.Edin Dzeko vendosi baraspeshën në minutën e 71-të, ndërsa më pas për zikaltrit pati edhe një penallti. Dimarco goditi në traun e portës, duke mos mundur t’i japë epërsinë Interit.
Katër minuta më pas Atalanta shënoi, por VAR e shpëtoi Interin dhe goli i Piccoli nuk u quajt. 2-2, rezultat që u shërben rivalëve të këtyre dy skuadrave.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas