Aktualitet

S’përfitojnë dëmshpërblim për tërmetin, qytetarët protestë para Bashkisë së Durrësit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:42 - 29/06/20 |
mapo.al

Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi edhe dëme të shumta materiale dhe shumë banorë kanë mbetur në qiell të hapur, pasi shtëpitë e tyre janë shpallur të pabanueshme. Të premten Këshilli Bashkiak miratoi listat e atyre që përfitojnë nga dëmshpërblimi për tërmetin.


Të shumtë ishin banorët që nuk kanë përfituar dëmshpërblim, gjë që ka bërë që ata të dalin në protesta.


Rreth 150 qytetarë po protestojnë sot para Bashkisë së Durrësit.


Banorët kërkojnë që t’u njihen dëmet sipas listave DS1, DS 2 dhe DS 3, pasi pretendojnë se i kanë dokumentet e rregullta.Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas