Aktualitet

Spiropali i përgjigjet Metës: Presidentin se ndihmon dot as Basha, populli jo e jo

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:30 - 19/02/20 |
mapo.al

Elis Spiropali i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta i cili tha se më 2 mars do të zhvillojë një protestë me qytetarët ku do të lidhin ‘besën’ dhe se prej aty do të fillojë edhe shpartallimi i grushtit të shtetit. Spiropali thotë se Metën nuk e ndihmon dot as Basha dhe as populli ndërkohë që grushti ishtetit ka nisur në kokën e Ilir Metës që prej nisjes së Reformës në Drejtësi.


“Pyetja sot s’është pse Presidentit i ka dalë gjuha jashtë kontrollit dhe s’ka më asnjë kontroll mbi Ilir Metën. Kjo dihet.Pyetja është pse Ilir Meta priti Konferencën e Donatorëve për ta ribërë leckë Presidentin! Keqardhja për Presidentin ka sosur. Ajo për I.Metën s’ka të sosur!Zoti e ndihmoftë Ilir Metën se Presidentin s’e ndihmon dot më as Luli! Populli jo e jo. Sa për grushtin e shtetit,ai ka nisur në kokën e Ilirit qysh kur nisi Reforma në Drejtësi dhe do të vazhdojë sa herë që në konsensus me SHBA/BE ne miratojmë ligje që atij i duken grushta.”– shkruan Spiropali.


 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas