Kryesore

Spiropali ironizon Varhelyi: Kërkesa e tij për Kodin Zgjedhor, ngushëllim për opozitën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:23 - 29/10/20 |
mapo.al

Ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali, e cilësoi sot kërkesën e Komisionerit për Zgjerimin, Varhelyi, që të pritet opinioni i Komisonit të Venecias, lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor, si një mesazh ngushëllimi për opozitën.


“Po, Komisioneri edhe ndonjë mesazh ngushëllues për Opozitën do e japë”, tha Spiropali duke ironizuar.


Me këtë qëndrim të Elisës, mazhoranca ka shkuar edhe një hap më larg në kursin e përplasjes me BE-në.Tanimë, jo vetëm që nuk e përfill qendrimin e tyre, por edhe e tall dhe përçmon.


Duhet kujtuar këtu, se shumë eurodeputetë, dhe Komisioni i BE-së, kanë ripërsëritur gjithë këto ditë, që reforma zgjedhore është kusht për integrimin.


Madje, ata folën konkretisht, duke përmendur konferencën ndërqeveritare të fundvitit, se me këtë mënyrë, qeveria po nxit shtyrjen e vendimit.

Më herët, sot Edi Rama në Kuvend, i quajti 8 eurodeputetë që i kanë dërguar atij një letër për këtë çështje, si të painformuar dhe të shfrytëzuar.

Lexo edhe :  Ekskluzive/ E pandodhur më parë, Qeveria nuk konfirmon takimin me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias

 


Etiketa: , , ,

Pas