Aktualitet

Spitalet drejt fundit të kapaciteteve, Vasili: Duhen veprime të shpejta dhe konkrete, jo propagandë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:30 - 12/08/20 |
mapo.al

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka reaguar pas fakteve se spitalet janë drejt fundit të kapaciteteve, pasi janë të shtruar 270 qytetarë me COVID-19.


Vasili thotë se duhen veprime konkrete nga qeveria dhe jo përgjigje me mllef, pasi këto vetëm rëndojnë situatën.


“Është  krim të përdoret shëndeti i njerëzve si mish për top për propagandën e qeverisë”, përfundon nënkryetari i LSI-së reagimin e tij.
Etiketa: , , ,

Pas