fbpx

Bota

Spitali përfshihet nga flakët, 1 i vdekur dhe 72 të plagosur

               Publikuar në : 10:25 - 11/09/19 |
mapo.al

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, spitali i Duseldorfit në Gjermani u përfshi nga flakët, ku për pasojë humbi jetën një person, ndërsa 72 të tjerë u plagosën. Sipas mediave gjermane, viktima është një pacient 77-vjeçar, ndërsa 11 nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë.


Shkaku i zjarrit që shpërtheu në Spitalin Marien në rrethin Pempelfort të qytetit është ende i paqartë, ndërsa mësohet se fillimisht flakët ranë në katin e dytë në dhomën e pacientit që humbi jetën.

Etiketa: ,

Pas