Sport

Sponsorët i mohojnë Juventusit shlyerjen e borxhit 116-vjeçar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:48 - 27/07/19 |
ro ot

Juventusi është munduar të shlyejë borxhin 116-vjeçar që i ka Notts County-t duke i dhuruar fanellat për sezonin e ri, por sponsorët ia kanë mohuar këtë gjë.


Bardhezinjtë kanë luajtur me rozë në pas themelimit, por e ndryshuan në bardhë e zi pasi Notts County ia la borxh në vitin 1903.


Me Notts që tani ndodhet në një situatë të rëndë financiare, Nottingham Post ka zbuluar se drejtuesit e klubit anglez i kanë shkruar Juves për kthimin e nderit.


Juventus padyshim që do ta bënte me kënaqësi dhe dërguan një letër ku kërkonin detajet se si t’i transferonin fanellat për sezonin 2019/20.


Megjithatë, kjo nuk ka për të ndodhur për shkak të sponsorëve. Notts County ka një marrëveshje me Puma-n, e cila nuk i lejon të veshë marka të tjera.

Ndërkohë që Juventusi sponsorizohet nga Adidas./telesport.al/


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas