Aktualitet

Sporti në zi/ Ndahet nga jeta presidenti i klubit të Elbasanit, Arben Laze


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:04 - 06/01/22 |
mapo.al

Ndahet në mënyrë të parakohshme nga jeta ish-presidenti i Elbasanit, Arben Laze.


Lajmi i trishtë u dha nga të afërm dhe miq të ish numrit 1 të klubit i cili siç mësohet ka patur probleme shëndetësore për shkak të një infarkti në zemër që ka pësuar.


Abren Laze, ngriti edhe njëherë në majë ekipin e Elbasanit ku nën presidencën e tij në sezonin 2005-2006, skuadra fitoi titullin e dytë në histori pas 22 vjetësh pritje.Me 55-vjeçarin në krye Elbasani ishte protagonist në futbollin shqiptar dhe lajmi i ndarjes nga jeta në mënyrë të parakohshme ka tronditur futbollin shqiptar.


MAPO.al u shpreh ngushëllime familjarëve dhe të afërmve për humbjen e rëndë.

1


Etiketa: , ,

Pas