Aktualitet

Sqarimi i KQZ: Rezultati i zgjedhjeve në orën 08:00 vlen vetëm për ‘ZAZ 40’


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:51 - 15/04/21 |
mapo.al

Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka sqaruar vendimin e djeshëm të Komisionit Rregullator për orarin e shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve parlamentare të 25 Prillit


Celibashi përmes një postimi në rrjetet sociale bën me dije se orari 08:00 i datës 26 Prill për shpalljen e rezultatit të zgjedhjeve do të jetë vetëm për ZAZ 40 në Tiranë, ku do të zbatohet dhe projekti pilot i votimit dhe numërimit elektronik.


“̈!Shpallja e rezultatit në orën 8:00, të ditës së nesërme të ditës së votimit, ̈ ̈ ̈ ̈ (TR).Në këtë ZAZ do të zbatohet projekti pilot i Votimit dhe Numërimit Elektronik”, shkruan Celibashi.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas