Aktualitet

Starton me vonesë Flamurtari-Luftëtari, shkak parullat mbështetëse për Hashim Thaçin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:35 - 27/06/20 |
mapo.al

Dy parrulla me mesazh politik janë bërë shkak që të fillojë 16 minuta me vonesë ndeshja Flamurtari-Luftëtari.Parrullat “Hashim Thaçi Vlora është me ty” dhe “Drenica zemra e shqiptarisë” u bënë shkak që Federata Shqiptare e Futbollit të mos lejonte fillimin e ndeshjes deri në heqjen e tyre.


Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, deklaroi se nuk donte t’i hiqte parullat pasi i kishin vendosur tifozët, madje ai ishte dakort që të mbyllej ndeshja.Megjithatë në fund dy mesazhet janë hequr dhe ndeshja ka nisur. Meshazet kanë lidhje me akuzat e fundit të ardhura nga Haga ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Kadri Veselit1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas