Sport

Statistikat poshtëruese për Meksikën, ende nuk i ka shënuar asnjë gol Brazilit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:37 - 02/07/18 |
mapo.al

Brazili siguroi sot falë fitores 2-0 kundër Meksikës kualifikimin në çerekfinale të Botërorit. Por nëse në një anë ka festë te tjera ka hidhërim.


Po flasim për Meksikën e cila në 7 Botërorët e fundit është eliminuar menjëherë sapo ka kaluar fazën e grupeve.


Ndërsa edhe nëse e krahasojmë në ndeshjet direkte me Brazilin, Meksika ka një histori negative, pasi ka humbur 4 takime, ka barazuar 1 të tillë dhe nuk ka dalë asnjëherë fitimtare.Nëse i bazohemi golavarazhit, ai flet ndjeshëm në favor të Brazilit, që ka shënuar 13 herë dhe nuk ka pësuar ende nga Meksika.1
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas