Sport

Strakosha humbet eliminatoret me Islandën dhe Moldavinë/ Arsyeja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:55 - 22/05/19 |
mapo.al

Thomas Strakosha humbet dy ndeshjet e Kombëtares me Islandën dhe Moldavinë. Nuk bëhet fjalë për një vendim të trajnerit, por për shkak të një dëmtimi. 24-vjeçari nuk u grumbullua nga Simone Inzaghi për ndeshjen e së hënës, Lazio – Bologna, pikërisht për shkak të këtij dëmtimi. Në finalen e Kupës së Italisë, Strakosha bëri një sakrificë të jashtëzakonshme, duke zbritur në fushë me ndihmë e injeksioneve. Ai bëri disa pritje vendimtare në finale me Atalantën, duke dhënë kontribut të çmuar në fitimin e trofeut.


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas