Sociale

Studentët e Gjirokastrës i bashkohen protestës pas 6 ditësh

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 13:24 - 09/12/18 |
mapo.al

Studentët e Gjirokastrës janë bërë pjesë e protestave studentore në vend, ndonëse i janë bashkuar kësaj proteste vetëm në ditën e gjashtë të saj.


Ata kanë mbështetur protestën e studentëve në Tiranë me parulla të tilla si “Tirana jemi me ju”, “bashkimi bën fuqinë” apo “mos na provokoni” ata e kanë zhvendosur protestën e tyre nga universiteti në rrugën kryesore të pjesës së poshtme të qytetit.Ashtu si në gjithë protestat studentore që kanë përfshirë Shqipërinë ata kanë kërkuar kushte minimale jetese dhe që protesta e tyre të mbahet jashtë politikës.Etiketa: , , ,

Pas