Aktualitet

Studim: Gjysma e mjekëve në Mbretërinë e Bashkuar kanë frikë për shëndetin e tyre

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:15 - 18/05/20 |
mapo.al

Gati gjysma e mjekëve në Mbretërinë e Bashkuar që punojnë gjatë pandemisë së koronavirusit kanë frikë për shëndetin e tyre, sipas një studimi të ri nga Kolegji Mbretëror i Mjekëve.


Sondazhi zbuloi se 48% e 1,582 të anketuarve raportuan se ndjeheshin të shqetësuar ose shumë të shqetësuar për shëndetin e tyre.


Kjo shifër u rrit në 76% në mesin e mjekëve nga komunitetet etnike me ngjyrë dhe aziatikë.


Çështja e furnizimit me pajisje mbrojtëse personale (PPE) në Mbrëtërinë ka qenë nxitja e këtij studimi.Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas