Shëndeti

Studimi: Vera dhe çokollata ju zgjasin pa diskutim… ja se çfarë…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:26 - 18/09/18 |
mapo.al

Sipas një studimi të fundit, një dietë e thjeshtë ushqimesh e pijesh lufton inflamacionet dhe ul dukshëm rreziqet për probleme të parakoheshme me shëndetin me gati 20%.


Këto ushqime sigurisht duhet të jenë të tipit si: fruta, perime, bukë pa maja, cereale që konsumohen në mëngjes, bulmet pa yndyrë, ullinj apo arra.


Por nuk ka nevojë që të jeni të shëndetshëm e striktë gjatë gjithë kohës sepse të gjitha ushqimet e lartëpërmendura mund ti kombinoni me cokollatë, caj, kafe, ose ndonjë gotë birre apo verë.Kjo shpjegohet nga fakti që njejtë si frutat apo perimet edhe këto pije alkoolike, madje dhe cokollata e cila është cilësuar gjithnjë si e dëmshme, janë të pasura me anti oksidantë.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas