Aktualitet

Stuhi dhe rrufe, “liqeni i ftohtë” boshatis plazhin në Durrës (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:34 - 18/07/21 |
mapo.al

Prej mesnatës një pjesë e territorit të vendit tonë u pushtua nga reshjet e shiut, ndërsa moti i paqëndrueshëm pritet që të vazhdojë për gjatë gjithë ditës së sotme.


Vija bregdetare e Durrësit ka qenë ndër më të goditurat nga reshjet e shiut. Plazhi sot është braktisur për shkak të reshjeve të shiut, që janë shoqëruar me stuhi dhe rrufe.


<
>
durresi porti1 plazh3 plazh2

Një pritje zhgënjyese ka qenë moti sot në Durrës edhe për tre mijë pasagjerë që zbritën nga tragetet. Shqiptarë dhe të huaj që erdhën për të pushuar u shtangën nga moti i keq, por që nuk do të vazhdojë gjatë.Ballkani po goditet nga fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë”, i cili shkaktoi përmbytjet vdekjeprurëse në Gjermani dhe Belgjikë.

Lexo edhe :  Durrës/ 40-vjeçarja gjendet e pajetë brenda një makine të parkuar, dyshimet


LEXO EDHE:Si i fundosi “liqeni i ftohtë” lagjet në Gjermani, 156 viktima, kaos dhe rrezik

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas