Aktualitet

Stuhia mbërthen Vlorën – Autoritetet apel qytetarëve: Shmangni lëvizjet

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:27 - 24/01/21 |
mapo.al

Në Vlorë ka nisur stuhia me erë të fortë e shoqëruar me reshje shiu. Më poshtë, pamjet e furtunës që ka mbërthyer mbrëmjen e sotme qytetarin bregdetar, ndërsa pritet që të zgjasë gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit, por edhe gjatë javës sipas meteorologëve.Bashkia e Vlorës u kërkoi qytetarëve që të kenë kujdes maksimal. “Te nderuar qytetare! Reshjet e shiut do të intensifikohen gjatë orëve të mbrëmjes dhe orëve të para të mëngjesit për këtë arsye do t’ju luteshim të shmangnit të gjitha lëvizjet me automjete në akset problematike si dhe parkimin e automjeteve në këto akse.


Paralajmërimet e meteorologëve për përmbytje kërkojnë të jemi të kujdesshëm. Për çdo nevojë urgjente kontaktoni me Ujësjellës Kanalizimet dhe Shërbimet publike të Bashkisë së Vlorës. Kujdesuni për veten dhe familjet tuaja” mbyllet apeli.

Lexo edhe :  Kush është viktima e vrasjes në Vlorë, Policia ndalon një mjet te pylli i SodësStuhia e pak ditëve më parë u shoqërua me përmbytje nga jugu në veri të vendit.1Etiketa: , , ,

Pas