Aktualitet

Suedia regjistron 4 mijë viktima nga COVID-19, vijon të qëndrojë e hapur

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:44 - 25/05/20 |
mapo.al

Suedia ka regjistruar 4 mijë viktima nga COVID-19 dhe duket se strategjia e saj për të qëndruar hapur gjatë pandemisë nuk ka funksionuar.


Vendi nordik ka më shumë viktima se sa dhe vetë Rusia që është e dyta në botë për të infektuar. Po ashtu Suedia është vendi më i infektuar dhe me më shumë viktima nga COVID-19 nga vendet nordike.


Por sërish Suedia mbetet e hapur duke ndihmuar financiarisht sektorët e prekur nga mbyllja e kufijve të BE apo vendeve të botës.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas