Aktualitet

Sulm i dyshuar terrorist në Suedi, një i ri plagos me thikë 8 persona


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:43 - 03/03/21 |
mapo.al

Tetë persona janë plagosur me thikë në një sulm të dyshuar terrorist në Suedi.


Ngjarja ka ndodhur në Vetlanda, ndërsa bëhet me dije se një i ri, rreth të njëzetave ka sulmuar me thikë disa qytetarë.


I riu u qëllua në këmbë nga policët dhe është dërguar në spital. Sipas mediave suedeze, disa prej personave janë plagosur rëndë.Ende nuk dihen arsyet e këtij sulmi, por policia po e heton si “sulm terrorist”.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas