Aktualitet

Sulm me armë në Kosovë, tre jetë të humbura…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:30 - 27/11/21 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, saktësisht në Gllogjan të Deçanit.


Sipas autoriteteve të policisë raportohen tre humbje jete, mes tyre dy nxënës.


Dy te rinjte humben jeten nga masakra ne Gllogjan te Kosoves ku persona te maskuar sulmuan me kallashnikov mbi autobusin e nxenesve.Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.
Edhe Kryeministri Kurti është shprehur në rrjetet sociale mbi ngjarjen:“Sonte u tronditëm nga lajmi për sulmin me armë zjarri ndaj autobusit me nxënës në Gllogjan të Deçanit. Sipas Policisë së Kosovës nga ky sulm kanë mbetur të vrarë tre qytetarë të vendit tonë, prej të cilëve dy nxënës.

Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjeve, shokëve e shoqeve, që humbën më të dashurit në këtë sulm. Të plagosurit i dëshirojmë shërim të shpejtë.

Policia është mobilizuar me kapacitetet e saj të plota për ta hetuar këtë krim të rëndë, e për të mundësuar drejtësi.”

37Pas