Aktualitet

Sulm me armë në një bazë amerikane, dy të vdekur
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:20 - 06/12/19 |
mapo.al

Një bazë ushtarake amerikane në Florida, në Naval Air Station në Pensacola, një burrë i armatosur ka hapur zjarr duke vrarë një person dhe duke plagosur 4 të tjerë, përpara se të vritej.


Lajmin e bën me dije zyra e policisë. Në bazë ndodhen rreth 16 mijë ushtarë dhe 7400 civilë.


Episodi pason atë të dy ditëve më parë në Peral Harbour, baza ushtarake detare 13 km nga Honolulu, në Hawai, ku një ushtar hapi zjarr duke vrarë dy persona dhe duke plagosur tre të tjerë përpara se të vriste veten me një plumb në kokë.

Etiketa: , , , , ,

Pas