Bota

Sulm me thikë në Australi, një i vdekur dhe dy të plagosur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:12 - 09/11/18 |
mapo.al

Një person në Australi ka vrarë një njeri dhe ka plagosur dy të tjerë pas një sulmi me thikë në Melburn.


Sipas BBC, agresori, pasi dogji makinën e tij, goditi me thikë 3 vetë, duke vrarë njërin prej tyre. Ai u përpoq të godiste edhe një polic, por u qëllua me armë zjarri, duke u plagosur rëndë.


Nga hetimet e deritanishme nuk rezulton që ngjarja të ketë lidhje me terrorizimin.1Etiketa: , ,

Pas