Aktualitet

Sulm me thikë në Vjenë, 35-vjeçari godet kalimtarët, 4 të plagosur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:21 - 26/10/21 |
mapo.al

Katër persona kanë mbetur të plagosur në Vjenë, kur një person ka sulmuar me thikë kalimtarët e rastit. Policia “nuk e konsideron” të mundshëm një motiv politik apo fetar.


Një 35-vjeçar austriak ka hyrë në një restorant në Brigitenau të Vjenës pasdite , ka rrëmbyer një thikë dhe ka lëvizur kundër klientëve, të cilët nxituan të largoheshin nga zona. Ai i ka ndjekur dhe ka sulmuar pa dallim kalimtarët.


Katër të plagosurit janë dërguar në spital, megjithatë nuk janë në rrezik për jetën, ndërsa autori është kapur nga qytetarët që ndodheshin në vendngjarje.1
Pas