Aktualitet

Sulmet e Izraelit në Gaza, 12 të vdekur, mes tyre nëna me 3 fëmijë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:46 - 15/05/21 |
mapo.al

Avionët izraelitë intensifikuan sulmet ajrore në Gaza në orët e para të mëngjesit të sotëm.


Militantët e Hamasit u përgjigjën duke qëlluar me raketa në Izrael.


Beteja e tyre hyri në natën e pestë të dhunshme dhe diplomatët amerikanë dhe arabë kërkuan t’i jepet fund dhunës.

Mjekët palestinezë thanë se të paktën 12 njerëz u vranë brenda natës në sulmet ajrore në të gjithë Gazën.Zyrtarët shëndetësorë thanë se një grua dhe tre fëmijët e saj ishin midis të vdekurve pasi shtëpia e tyre u bombardua nga avionët izraelitë në një kamp refugjatësh.4


Etiketa: , , ,

Pas