Kryesore

Sulmet ndaj SPAK, Yuri Kim: E them troç, ka të bejë me ndëshkimin e kiminelëve të njohur
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:15 - 07/08/20 |
mapo.al

Ambasadorja e Amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka dalë në mbrojtje të SPAK dhe Policisë së Shtetit, duke thënë se sulmet ndaj këtyre dy institucioneve, kanë të bëjnë me ndëshkimin e kiminelëve të njohur.


“Rastet e rëndësishme shpesh shoqërohen me fushata të shtrenjta për të hedhur dyshime dhe konfuzion, për të blerë ndikim, për të mohuar të vërtetën, për t’i shpëtuar drejtësisë.


Le ta themi troç: Kjo ka të bëjë me dënimin e kriminelëve të njohur – asgjë më shumë, asgjë më pak. Ne mbështesim fuqimisht SPAK & Policinë“, – shkruan Yuri Kim.


Reagimi i ambasadores ka ardhur pas dy operacioneve të SPAK, sekuestrimin e pasurisë së Ylli Ndroqit dhe arrestimet e komisionerëve në Durrës.


 


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas