Kronika

Sulmi me armë ndaj lokalit në Shkodër, dalin emrat e 4 të dyshuarve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:45 - 23/12/20 |
mapo.al

Katër persona janë shpallur në kërkim në lidhje me sulmin me armë në lokalin e punonjësit të Forcave “Shqiponja”, Albert Pjetri në Shkodër.


Ngjarja ndodhi rreth ores 21:30 ne afersi te rrethrrotullimit te “5 heronjve të Vigut”. Mësohet se kërkim nga policia janë shpallur shtetasit; Rivaldo Planaj, Orlando Planaj, Bardhok Planaj dhe Mirsad Shpellzaj.


Në vendin e ngjarjes u gjeten e sekuestruan në cilësinë e provës material, në afërsi të lokalit 33 gëzhoja. Sipas burimeve mesohet se efektivi i policise ditet e fundit ka ndaluar teksa ka qene ne sherbim shtetasin Rivaldo Planaj.Ky i fundit ka tentuar që të mos i bindet policisë dhe ka debatuar me efektivin Pjetri i cili i ka sekuestruar makinën.
Efektivi Albert Pjetri ka deklaruar për kolegët e tij të policisë këtë konflikt të ndodhur me shtetasin Rivaldo Planaj por nga ana tjetër nuk e ka akuzuar drejtpërdrejt se mund të jetë ai autori i ngjarjes, por vetëm ka rrëfyer ngjarjen për shkak të detyrës si efektiv i “Shqiponjave”.

Lexo edhe :  Shkodër/Çifti përshtat bodrumin si 'shtëpi bari', arrestohet gruaja, burri ikën


Si bashkëpunëtorë mendohet se jane edhe tre shtetas te tjere ne kete ngjarje te cilet kane qene me nje makine ne momentin kur eshte qelluar ne drejtim te lokalit dhe makines.

1


Etiketa: , , , ,

Pas