Sulmi terrorist në Vjenë – Media austriake: Profili i agresorit me origjinë shqiptare (FOTO)

Media austriake Heute i ka kushtuar një shkrim Kujtim Fejzullahut, shqiptarit me origjinë nga Maqedonia e Veriut që në një sulm terrorist në Vjenë vrau së pak 4 qytetarë si dhe plagosi mbi 15 të tjerë përfshi dhe një polic. Fejzullahu sipas medias austriake, ka qenë futbollist në qytetin e Mödling në adoleshencë, por aty ka … Continue reading Sulmi terrorist në Vjenë – Media austriake: Profili i agresorit me origjinë shqiptare (FOTO)