Sulmi terrorist në Vjenë, gazetari austriak: Njëri nga autorët, me origjinë shqiptare

Një sulm terrorist me 5 të vdekur dhe të paktën 17 të plagosur, u regjistrua mbrëmjen e djeshme në Vjenë. Duket se, një nga autorët e krimit është me origjinë shqiptare. Kështu pretendon gazetari austriak Florian Klenk. Në një postim në rrjetin social “Twitter”, Klenk shkruan se emri i tij është Kurtin S. dhe se … Continue reading Sulmi terrorist në Vjenë, gazetari austriak: Njëri nga autorët, me origjinë shqiptare