Aktualitet

Sulmi terrorist në Vjenë, Rama- Kurz: Vlerat e përbashkëta, më të forta se çdo ekstremizëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:49 - 03/11/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama solidarizohet me kancelarin austriak Sebastian Kurz për sulmin terrorist në Vjenë, që mori 5 jetë njerëzish dhe shkaktoi plagosjen e të paktën 17 qytetarëve.


Në një postim në “Twitter”, Rama thotë se mendimet dhe lutjet e shqiptarëve janë me viktimat dhe familjet e tyre.


“Vlerat tona të përbashkëta do të jenë gjithmonë më të forta se çdo ekstremizëm i dhunshëm”, përfundon kreu i qeverisë.

Postimi i kryeministrit Edi Rama në “Twitter”:@sebastiankurz, zemërthyer nga sulmi terrorist në #Vjenë që është edhe më shumë sot zemra e Evropës sonë. Mendimet dhe lutjet tona janë me viktimat dhe familjet e tyre. Vlerat tona të përbashkëta do të jenë gjithmonë më të forta se çdo ekstremizëm i dhunshëm. Ne qëndrojmë të vendosur me #AustrinëLexo edhe :  Rindërtimi/ Rama në Maminas, dorëzon çelësat e shtëpive të reja

 

 

1


Etiketa: , , ,

Pas