Aktualitet

Sulmohet ambasada shqiptare në Beograd


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:14 - 14/10/21 |
mapo.al

Ditën e djeshme është shënuar një incident pranë ambasadës shqiptare në Beograd. Një kalimtar ka hedhur një shashkë në oborrin e ambasadës, fatmirësisht aty nuk ka pasur njerëz.


Sic është mësuar, në atë moment brenda në godinë ka qenë ambasadori Ilir Boçka dhe personeli i ambasadës.


Nuk janë shënuar dëme materiale dhe as në njerëz. Kjo ndodhi ndërsa dje serbët e Veriut të Mitrovicës i pritën me sulm zyrtarët doganorë të Kosovës, që ndodheshin aty në një aksion kundër kontrabandës.1Etiketa: ,

Pas