Aktualitet

Sulmohet faqja elektronike e qeverisë greke, agresorët janë turq

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:34 - 17/01/20 |
mapo.al

Sulm kibernetik i paprecedentë turk në faqet elektronike të qeverisë greke Për rreth dy orë sot në mbrëmje faqet elektronike zyrtare të parlamentit grek, ministrive dhe dikastereve shtetërore nuk funksiononin.


Grupi i Hacker turk me titullin «Anka Neferler» pranoi sulmin në facebook duke shtuar se kjo është kundërpërgjja e parë për qëndrimin kërcënues të Greqisë ndaj Turqisë. Athina zyrtare konfirmoi ngjarjen alarmante me deklaratë të posacme.

Etiketa: , ,

Pas