Shëndeti

‘Supa e spitalit’ në disa vende të botës… s’ka asnjë lidhje me atë që shërbejnë në Shqipëri


               Publikuar në : 20:21 - 29/05/18 |
mapo.al

Ushqyerja luan një rol të rëndësishëm në shërimin nga një sëmundje, prandaj spitalet kanë ekipet e tyre të dietologëve dhe ekspertëve për të përgatitur ushqime posaçërisht për pacientët që të rimarrin veten sa më shpejtë të jetë e mundur.


“Shëndeti” sjell foto se çfarë shërbehet nëpër spitalet në disa vende të botës.

GJERMANI
Gjermani
ITALI
Itali
SPANJE
Spanje
ZVICER
Zvicer
MEKSIKE
Meksike
KANADA
Kanada
JAPONI
Japoni
AUSTRALI
Australi
AFRIKA E JUGUT
Afrika-e-Jugut


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas