Aktualitet

Super-Makina/ Ferrari prezanton kryeveprën e radhësBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:43 - 25/09/20 |
mapo.al

Ferrari ka prodhuar makina fantastike gjatë historisë së tij, por makina më e re është një perlë e vërtetë.


Janë dashur dy vite për krijimin e Ferrari Omologata, që është e bazuar te Ferrari 812 Superfast.


Me një shasi të frymëzuar nga makinat e garave GT, Ferrari i ri është dizenjuar për rrugë dhe për pista.Ferrari Omologata ka një motor V12.


Sa i përket çmimit, marka italiane nuk ka dhënë asnjë informacion, por ka mundësi që të kushtojë më shumë sesa 812 Superfast, që sot blihet rreth 350 000 euro.


 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas