Aktualitet

Super Milan, Rebic-Calhanoglu gjunjëzojnë Romën, më pranë Europa
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:26 - 28/06/20 |
mapo.al

Pas suksesit ndaj Leçes, Milani likuidon edhe Romën në “San Siro” duke marrë 3 pikë tepër të rëndësishme dhe ngjitur renditjen e Serie A në objektivin për të shkuar në Europa League.


Me verdhekuqtë ishte një ndeshje delikate dhe tepër e vështirë për kuqezinjtë, duke parë se Roma gjithashtu lufton këtë sezon për të arritur Champions League.


Megjithatë, pas pjesës së parë të mirë nga verdhekuqtë, kuqezinjtë kanë dalë në pjesën e dytë në fushë më të motivuar dhe pavarësisht vapës së madhe, në minutën e 76-të gjetën golin me Rebic, pas një aksioni të bukur të Salemakears dhe Paqueta, që krosoi në zonë por goditja e Kessie u pritur. 


Më pas, kroati dy herë goditi duke prekur traun e portës dhe më pas dërguar në rrjetë. Theo Hernandez toi penallti pasi u pengua nga Smalling, teksa nga pika e bardhë Calhanoglu nuk fali, duke çuar shifrat në 2-0.


Etiketa: , ,

Pas