Aktualitet

Super Ronaldo i dhuron fitoren Juventus-it dhe vendos një rekord të ri
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:46 - 21/11/20 |
mapo.al

Juventus është kthyer te fitorja në kampionat pasi ka mundur 2-0 Cagliari-n në javën e tetë.Heroi i ndeshjes për bardhezinjtë, si zakonisht, ka qenë Cristiano Ronaldo.


Portugezi ka qenë autori i të dy golave të Zonjës të realizuar në minutën e 38-të dhe 42-të të pjesës së parë.
Përveçse i ka dhuruar tri pikët ekipit, CR7 ka vendosur një rekord tjetër duke u bërë lojtari i parë në historinë e Juventus-it që ka shënuar gol në pesë ndeshjet e para të sezonit të luajtura në kampionat në epokën e tri pikëve për fitore (nga 1994/95).Cagliari ka ngushtuar diferencat në minutën e 69-të, por goli i Klavan është anuluar nga VAR për pozicion jashtë loje.


Juventus është ngjitur në vendin e dytë të renditjes me 16 pikë, vetëm një më pak se Milan-i kryesues që do të luajë nesër në fushën e Napoli-t, ndërsa Cagliari është në vendin e 11-të me 10 pikë.

1CLOSE
CLOSE
Pas