Sport

Super sfidën Liverpool-Chelsea e drejton një gjyqtare femër

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:08 - 14/08/19 |
mapo.al

Në këto momente është duke u luajtur super sfida, derbi anglez Liverpool-Chelsea, e vlefshme për trofeun u Super Kupës së Europës.


Ajo çka vihet re në këtë përballje, është se gjyqtaret janë femra dhe jo meshkuj. Është hera e parë që një sfidë e këtij niveli, drejtohet nga një gjyqtare femër. Ajo është francezja Stephanie Frappart.

Edhe gjyqtaret anësore janë femra.

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas