Sport

Supergol i Saul, Atletiko kalon në avantazh në shtesë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:09 - 15/08/18 |
mapo.al

Edhe pse u shënuan plot 4 gola në finalen e Superkupës së Evropës mes Atletiko Madrid dhe Real Madrid, fitues nuk ka pasur në 90 minuta lojë. Të dyja skuadrat e mbyllën kohën e rregullt duke shënuar nga dy herë.Për Atletikon, heroi është Diego Kosta me dy gola, ndërsa për Realin shënuan Benzema dhe kapiteni Ramos.


Por koha shtesë vendosi “mbretin” e Evropës. Supergol i Saul kaloi Atletikon në avantazh.
1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas