Aktualitet

Superiorja- Tirana ngec në Ballsh, Skënderbeu me fitore ndaj Kastriotit (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:26 - 02/05/21 |
mapo.al

Hapi i Tiranës ndalet me Bylisin kurse Skënderbeu merr një fitore 2-0 ndaj Kastriotit në Fushë Krujë dhe tani ka mundësinë të shpëtojë nga rënia në kategori, pasi diferenca me krutanët ka shkuar në dy pikë, kurse me Bylisin një.


Skuadra e Orges Shehit pasi fitoi ndaj Teutës dhe Vllaznisë, nuk ka shkuar më shumë se një 0-0.


KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 31
E diel, më 2 maj 2021, ora 16:00KASTRIOTI-SKËNDERBEU 0-2
Shënues: Jean Victor 67′, Vangjeli 95′
KASTRIOTI:
 Hidi, Neziri, Shkalla, Çela, Rami, Moraes, Mehmeti, Okebugwu, Bardhi, Prodani, Daci. Trajner: Ramazan Ndreu.
SKËNDERBEU: Rexhepi, Meksi, Dwoumfour, Vitija, Bajrami, Sadriu, Mara, Taipi, Jean Victor, Vangjeli, Mensah. Trajner: Migen Memelli.BYLISI-TIRANA 0-0
BYLISI: Qirko, Ymeraliaj, Desancic, Janku, Hadroj, Carkanji, Nebihu, Lorran, Ntephe, Ndreca, Anthony. Trajner: Veljko Dovedan.
TIRANA: Bekaj, Vangjeli, Najdovski, Hoxhallari, Toshevski, Çelhaka, Batha, Gyamfi, Ismajlgeci, Torassa, Seferi. Trajner: Orges Shehi 

Bardheblutë ishin të rrezikshëm në pjesën e parë, teksa tentuan golin me Hoxhallarin, Seferin dhe Gyamfin, por portieri Qirko ishte në çdo moment në gatishmëri.

Lexo edhe :  Skenderbeu e Partizani 'harrojnë' se si fitohet

Ballshiotët në një moment pretenduan për gol, pasi menduan se topi kishte kaluar vijën fatale.

Në fraksionin e dytë Ismajlgeci kishte një mundësi të artë shënimi, por nuk goditi si duhet brenda zonës. Shehi më vonë aktivizoi edhe brazilianin Elton Cale, i cili goditi mbi tra në një rast të krijuar. Kampionët në fuqi u munduan të fitojnë, por pa sukses.

Skënderbeu ia ka dalë të marrë një fitore të artë në transfertë me Kastriotin, me rezultatin 0-2. Krutanët në pjesën e parë ishin shumë kërkues dhe rrezikuan disa herë me Çelën, Prodanin dhe Dacin. Portieri Rexhepi mbajti rrjetën të paprekur, ndërsa Kastrioti në minutën e 41-të mbeti me një lojtar më pak, pasi Prodani mori kartonin e dytë të verdhë.

45 minutat e para u mbyllën pa gola, ndërsa në të dytë Jean Victor shënoi, pasi kishte humbur një rast të mirë më parë.

 

Korçarët shënuan edhe golin e dytë me Kosta Vangjelin, pas 5 minutash shtesë, duke arkivuar fitoren.

1


Etiketa: , , ,

Pas