Aktualitet

Superliga nis të mërkurën, Rama përshëndet vendimin: Naftëtarët të marrin shembull!
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:37 - 29/10/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama e përshëndet fundin e bojkotit të Ligës Profesioniste të Futbollit, ndërsa shprehet se ky shembull duhet të ndiqet edhe nga naftëtarët e Ballshit.


Në një postim në “Twitter”, Rama shkruan:


E përshëndes fundin e bojkotit absurd të Ligës Profesioniste të Futbollit dhe rifillimin e kampionatit të dielën!Tani po, gati të flasim me Federatën Shqiptare të Futbollit për të zgjidhur me mirëbesim e mirëkuptim hallet e Ligës! Uroj që naftëtarët të marrin shembull. Unë jam gati!


Dhënia fund e bojkotit disa javor të futbollit në vend, u komunikua mesditën e sotme nga presidenti i FSHF-së, Armand Duka në krah të kreut të Ligës Profesioniste të Futbollit, Ervin Libohova.


Postimi i kryeministrit Edi Rama në “Twitter”:

LEXO EDHE:

Klubet i japin fund bojkotit, Superiorja starton të mërkurën e ardhshme

 

Lexo edhe :  Di Maio flet shqip në konferencën me Ramën: Drejt Europës së përbashkuar (VIDEO)

 


Etiketa: , ,

Pas